همه چیز درباره لباس‌ های اور سایز

پوشیدن لباس‌های اورسایز از جمله‌ استایل‌های محبوب در میان نوجوانان است. چیدن یک اوت فیت خوب با این لباس‌ها ممکن است ساده به نظر برسد؛ اما اگر با دقت انجام نشود، امکان دارد به نتیجه دلخواه نرسید. در این مقاله، درباره  لباس‌های اورسایز حرف می‌زنیم. از نقطه شروع این استایل، آغاز می‌کنیم؛ و در ادامه، چند پیشنهاد برای ساختن یک اوت فیت مناسب را در اخیارتان قرار می‌دهیم.

تاریخچه لباس اورسایز

“اور” به معنای بزرگ و “سایز” به معنای اندازه است، یعنی چیزی که بیش از اندازه لازم بزرگ است. این اندازه می‌تواند محدود یا بسیار جسورانه، بزرگ باشد؛ و عمدتاً به دلیل راحتی و تطبیق پذیری زیاد، مورد تقاضا بسیاری از افراد است. مانند بسیاری از اتفاقات دیگر، که جنگ تاثیر عمده‌ای بر پوشاک مردم دارد، در جنگ جهانی دوم، زنان باید همپای مردان در بخش‌های مختلف، کار می‌کردند. بعد از جنگ، جایگاه زنان در اجتماع دچار تغییرات زیادی شد و به دنبال آن پوشش آنها نیز تغییر کرد. بسیاری از زنان حق رای پیدا کردند و سرپرست خانواده شده‌بودند. این اتفاق موجب شد زنان، لباس‌های راحت‌تر به تن کنند و روی ویژگی‌های زنانه تاکید کمتری داشته‌باشند. کوکو شنل، از طراحان پیشگام این استایل در قرن بیستم بود.

اورسایز، استایلی برای همه، در تمام دوران‌ها

عصر دهه ۶۰، اوج  این سبک بود؛ تونیک های گشاد، پیراهن های رنگارنگ و شلوار‌های جین، به آیتم های نمادین فرهنگ هیپ هاپی تبدیل شدند. استایل سایز بزرگ، موج دیگری از محبوبیت را در دهه ۹۰ تجربه کرد: ستارگان هیپ هاپ، مدی را برای لباس های ورزشی بزرگ ایجاد کردند، که در واقع چیزی بیشتر از شلوار جین گشاد و تی شرت های بزرگ بود. این استایل با قدرت، در حال رشد کردن است و در حال حاضر طرفداران زیادی دارد.

لباس اورسایز چیست؟

عموما لباس‌های اور سایز با پلاس‌سایز اشتباه گرفته‌ می‌شوند؛ هر چند این دو با یکدیگر تفاوت‌ زیادی دارند. پلاس‌ سایز در واقع لباسی است که برای افراد سایز بزرگ طراحی می‌شود؛ درحالی که اور سایز، لباس‌هایی است که با گشادی و راحتی همراه است و کسانی که سایز لاغر و متوسط  دارند، از آن استفاده می‌کنند. استایل اورسایز، عموما برای افراد، با سایز بزرگ، مناسب نیست و این اشخاص بهتر است از لباس‌های پلاس سایز استفاده کنند. این استایل معمولا شامل‌ لباس‌هایی با دو سایز بزرگ‌تر از اندازه اصلی است. این میزان گشادی، در کمترین حالت به یک سایز و در بیشترین حالت، به ۴ سایز بزرگتر می‌رسد.

از چه رنگ‌هایی استفاده کنیم؟

برای پوشیدن هر لباسی بهتر است از استایل همیشگی خود استفاده کنید. این قانون در رنگ‌ها نیز، صدق می‌کند. اگر استایل شما ماکسیمال است، می‌توانید از رنگ‌های روشن و شارپ استفاده کنید؛ و اگر کلاسیک و شیک هستید، رنگ‌های خنثی می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. شاید نتوانید بین این‌همه رنگ و استایل گزینه مشخصی را انتخاب کنید؛ پس پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ سفید، خاکستری و سورمه‌ای است. رنگ‌های خنثی و پاستلی، کارایی بهتری از پالت‌های رنگ روشن دارند و راحت‌تر ست می‌شوند. نکته دیگر در انتخاب رنگ‌ها، توجه به فصل‌هاست. در فصل تابستان از رنگ‌های خیلی تیره که موجب جذب نور آفتاب می‌شوند، دوری کنید.

 چگونه یک اوت فیت خوب با اورسایزها بچینیم؟

مانند سایر بخش‌ها، همه چیز به استایل اصلی شما بر می‌گردد. اگر اندام لاغری دارید بهتر است از لباس‌هایی با حداکثر یک یا دو سایز بزرگتر از حالت عادی استفاده کنید. پوشیدن چند لباس گشاد یا زیاد از حد بزرگ، ممکن است شما را کمی شلخته نشان دهد. به طور کلی، بهتر است تنها یکی از لباس‌هایتان اور سایز باشد و بقیه اجزا را فیت و اندازه خودتان انتخاب کنید، تا ظاهر متعادل‌تری داشته باشید. البته همه این موارد به سلیقه خودتان بر می‌گردد و هیچ قانون دقیقا مشخصی برای آن وجود ندارد. این لباس‌ها را می‌توان با شلوارهایی مثل: جین، بگی، بالنی، بوی فرند و …. ترکیب کرد و یک لووک نهایی عالی به وجود آورد.

استایل‌های راحت و اسپورت

استایل‌های اسپورت، انتخاب کاملا مناسبی برای زندگی مدرن محسوب می‌شوند. می‌توانید  از یک تیشرت اورسایز ساده و بلند با شلواری نسبتاً گشاد استفاده کنید. اگر از کفش ورزشی و شلوار بلند استفاده می‌کنید، می‌توانید مقداری از قسمت جلو شلوار را در کفش خود قرار دهید.

استایل‌های رسمی‌

اگر قرار است از یک شومیز اورسایز بلند برای استایل خود استفاده کنید، می‌توانید از اکسسوری کمبرند برای زیباتر کردن استایل خود کمک بگیرید. استفاده از بوت‌های بلند نیز در ابن استایل ظاهر شما را زیباتر جلوه خواهد داد. یکی دیگر از اوت فیت‌های مجبوب برای خانم‌ها و آقایان، استفاده از یک پیراهن گشاد و راحت با شلوار جین یا بگی است. می‌توانید قسمت پایین لباس را گروه بزنید یا بخش پایینی لباس را در شلوارتان قرار دهید؛ چند دکمه بالایی را باز بگذارید و یقه هفت درست کنید. یقه هفت برای اکثر فرم‌های بدن مناسب است. این اوت فیت باعث کشیده‌تر شدن قدتان نیز می‌شود.  در فصل زمستان، یک ژاکت کش‌بافت پشمی، در سایز بزرگ با یک بلوز ابریشمی سبک، شلوار جین تنگ و کفش های پاشنه کوتاه (یا تخت) برای استایلتان، عالی به نظر می‌رسد. اگر انتخاب شما، استایل‌های رسمی با راحتی کمتر است، استفاده از کفش پاشنه بلند را نیز فراموش نکنید.

اکسسوری در استایل‌های اورسایز

کاربرد وسایل جانبی مختلف، به انتخاب خودتان بر می‌گردد. استفاده از اکسسوری‌های بزرگ در این استایل مجاز است. اگر می‌خواهید از اوت فیت‌های ورزشی مثل کانیه وست استفاده کنید، می‌توانید از گردنبندهای بزرگ برای زیبایی لووک خود استفاده کنید. در استایل‌های رسمی، مانند کت‌های اورسایز و شلوارهای گشاد می‌توانید از کمبرند کمک بگیرید. روسری‌های گره خوره پاریسی، ساعت و کیف، از انواع اکسسوری‌های محبوب در استایل اورسایز هستند؛ اما از همه آنها با هم استفاده نکنید.

در این مقاله درباره تاریخچه لباس‌های اورسایز، نحوه چیدن اوت فیت‌ها و نکاتی پیرامون بهتر استایل کردن آن بیان کردیم. همانطور که گفته شد برای استایل کردن لباس‌هایتان، هیچ قانون دقیقی وجود ندارد و انتظار شما از لباس پوشیدن همه چیز را تعیین می‌کند. امیدواریم که این پیشنهادات و نکات برای شما مفید واقع شده‌باشد و از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

3 thoughts on “همه چیز درباره لباس‌ های اور سایز

  1. اشتراک‌ها: همه چیز درباره لباس‌ های اور سایز | ورزشی خبری

دیدگاهتان را بنویسید